Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: W naszym interesie jest okazać solidarność europejską

dodano 2017-06-18 17:59 w kategorii: Informacje

- W kwestii uchodźców, stanowisko naszego rządu: nie, bo nie. Wiem, że ponad 60% ludzi jest niechętnych, ale dotychczasowe przesłanie było, iż uchodźcy są źródłem wszelkiego nieszczęścia. - Drugie przesłanie było następujące, poprzedni rząd przyjął zobowiązania to my się wycofamy - powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Gość Wiadomości”. - Chciałbym, abyśmy podeszli po chrześcijańsku ponieważ tam też mamy chrześcijan i powiedzieli: w naszym interesie jest okazać solidarność europejską - podkreślił Liberadzki. - W ślad za tym idą notowania Polski, idą pieniądze, a nas czeka tu duże trzęsienie ziemi – dodał.

Polityk SLD na antenie TVP Info stwierdził, iż uchodźcy, którzy przybędą do Polski powinni zostać włączeni w sposób pozytywny w społeczeństwo również poprzez pracę, np. mogliby uczyć języka arabskiego.

Zdaniem prof. Liberadzkiego uchodźcom „nie spieszy się do Polski” i tym bardziej Polska nie powinna tak mocno akcentować swojego sprzeciwu wobec ich przybycia do naszego kraju.

Oglądaj cały program "Gość Wiadomości" z udziałem prof. Bogusława Liberadzkiego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.