Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Bronimy ronda im. E.Gierka

dodano 2017-06-20 17:26 w kategorii: Powiatowe

W poniedziałek 19 czerwca w Sosnowcu manifestowaliśmy w obronie ronda Edwarda Gierka, w związku z trwającymi w Sosnowcu konsultacjami społecznymi w sprawie zmian nazw ulic w ramach tzw. „dekomunizacji”.

Wraz z Federacją Młodych Socjaldemokratów na sosnowieckiej „Patelni” przypomnieliśmy zasługi Gierka dla całego Zagłębia Dąbrowskiego, w tym celu przygotowaliśmy min. wystawę „Edward Gierek. Budowniczy Sosnowca”. Podczas rozmów z mieszkańcami namawialiśmy ich do poparcia pomysłu utrzymania dotychczasowej nazwy ronda.

Motorem napędowym akcji był przewodniczący SLD w Sosnowcu Tomasz Niedziela, który podczas spotkania z dziennikarzami przypomniał, iż „Edward Gierek 40 lat temu tchnął w Sosnowcu nowe życie, dzisiaj musimy pomóc zachować o tym pamięć dla następnych pokoleń”.

Akcję wsparli Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD oraz sekretarz generalny partii Marcin Kulasek, którzy w tym celu specjalnie przyjechalido Sosnowca. - Trzeba wspierać mądrych ludzi i protestować przeciwko temu, że zmienia się historię na papierze, a nie w rzeczywistości, bo w rzeczywistości przecież Edward Gierek dla tego miasta zrobił wiele – oświadczył podczas spotkania z dziennikarzami Czarzasty. 

Smutne jest to, iż niezależnie od wyników konsultacji społecznych i poparcia dla Gierka w Sosnowcu, rondo Edwarda Gierka najprawdopodobniej zniknie z mapy miasta. Może stać się tak za sprawą wojewody Śląskiego z nadania PiS, który może samodzielnie zadecydować o zmianie patrona, o ile w odpowiednim terminie nie zrobi tego Rada Miejska Sosnowca.

 Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.