Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: w naszym kraju nie ma w tej chwili zasad

dodano 2017-06-22 08:39 w kategorii: Informacje

- W naszym kraju nie ma w tej chwili zasad. Gdy się patrzy na Trybunał Konstytucyjny to wiemy, w której sprawie jaki będzie wyrok. Wystarczy spytać jaka partia nominowała sędziego. Czy to jest normalne? Politycy w sprawie tragedii smoleńskiej zaczynają zachowywać się jak piloci, piloci jak politycy. To absurd – powiedział w audycji 24 Pytania przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

W Polskim Radiu 24 lider SLD Odniósł się także do komisji śledczej ws. Amber Gold. - Cała ta sprawa jest sprawą skandaliczną i na pewno ma podszycie polityczne. Jeżeli jest skrzywdzonych tyle ludzi, a wiele ważnych osób wiedziało wcześniej, że są to firmy podejrzane to ktoś musi za to odpowiedzieć. Problem polega tylko na tym, że w czasie kiedy Polska jest skłócona najbardziej od czasu transformacji, ktoś będzie zawsze zadawał pytanie, na ile ta komisja jest wiarygodna i nie jest polityczna. Jeżeli doszłaby jednak do prawdy, powinna się tym zająć prokuratura i sądy – mówił Czarzasty.

Przewodniczący SLD mówił także o celach, jakie stawia sobie jego ugrupowanie. – Chcę, by SLD wróciło do Sejmu. W ostatnich wyborach wzięliśmy milion 140 tys. głosów, tzn. więcej niż Nowoczesna Ryszard Petru i nie weszliśmy do Sejmu, bo ustaliliśmy sobie próg wyborczy na poziomie 8 proc. i zabrakło nam 60 tys. głosów w skali kraju – podsumował. Włodzimierz Czarzasty zaznaczył też, że nie chce startować w wyborach prezydenckich w Warszawie.

 

 

 

Słuchaj całej rozmowy z Włodzimierzem Czarzastym, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.