Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

22 czerwca 1946 r. urodził się Józef Oleksy

dodano 2017-06-22 10:22 w kategorii: Ludzie

71 lat temu urodził się Józef Oleksy, pierwszy lewicowy Premier III RP, Marszałek Sejmu II i IV kadencji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, przewodniczącego Socjaldemokracji Rzeczypospolitej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, działacz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Józef Oleksy uosabia jedną z dróg milionów Polaków do wolnej i demokratycznej Polski. Przez całe swoje życie być państwowcem, mężem stanu, interes państwa był dla niego wartością najwyższą. Za swoją służbę państwu polskiemu zapłacić wysoką cenę, jego krzywdy nigdy nie zostały wynagrodzone.

Józef Oleksy był jednym z ojców polskiej demokracji. Uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach ostatnich dekad, od Okrągłego Stołu, poprzez uchwalenie Konstytucji do wprowadzenia Polski do Unii Europejskiej.

Osoby, które miały przyjemność z nim pracować podkreślają, że był człowiekiem dobrym i ciepłym. Mającym czas i dobrą radę dla każdego niezależnie czy był on ministrem, czy działaczem partyjnej młodzieżówki.

 Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.