Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

dodano 2017-06-22 11:54 w kategorii: Kraj

- 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2017 r. We wniosku SLD do NIK poproszono o poddanie kontroli legalność, celowość, rzetelność i gospodarność działania tzw. podkomisji smoleńskiej. 

- Było to uzasadnione pytanie w związku z tym jak zachował się pan Berczyński, członek tej Komisji, poza tym obywatele mogli by wiedzieć na co idą te wydatki, szczególnie kiedy są one marnotrawione na komunikaty w stylu, iż na pokładzie Tupolewa była bomba termo-baryczna - podsumował Rozenek.

- NIK ma prawo kontrolować tego typu instytucje i tego typu wydatki, niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od Najwyższej Izby Kontroli, obawiamy się, że coś się dzieje złego z tą instytucją. Chciałbym się publicznie zapytać w imieniu wszystkich obywateli pana Krzysztofa Kwiatkowskiego - co się dzieje? Czy to nie jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość w jakiś sposób uniemożliwia mu pracę? Być może jest szantażowany, a może są jakieś inne powody, dla których NIK nie może wypełniać swoich obowiązków – dociekał. - Pozostawiam to pytanie otwarte – dodał.

Czytaj też: Wnioskujemy o kontrolę NIK w sprawie podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej

 

 Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.