Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Łybacka: Duże korporacje będą musiały upubliczniać wysokość swoich podatków

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-06 w kategorii: Informacje

- Ostatnie przed wakacjami posiedzenie Parlamentu Europejskiego było nie tylko burzliwe, ale wręcz sensacyjne. Parlament odrzucił rezolucję, w której przyjąłby plan pracy Komisji Europejskiej na rok 2018. Jest to sensacja, ponieważ rzadko kiedy Komisja Europejska spotyka się z tak jednoznacznym i negatywnym stanowiskiem Parlamentu – komentuje ze Strasburga Krystyna Łybacka, eurodeputowana SLD. - Pikanterii temu zjawisku dodaje fakt, że była to wspólna rezolucja dwóch grup politycznych: Chrześcijańskiej Partii Ludowej i Partii Europejskich Konserwatystów, a do tych grup politycznych należą zwalczający się na co dzień w kraju posłowie Platformy Obywatelskiej, z drugiej zaś Prawa i Sprawiedliwości – podkreśliła Łybacka. - Moja grupa, czyli Socjaliści i Demokraci i ja sama, głosowaliśmy przeciwko tej rezolucji, ponieważ w zbyt małym stopniu podkreślano w niej filar socjalny – dodała.

Polityczka SLD wskazała, iż priorytetem dla eurodeputowanych z grupy S&D było bezpieczeństwo socjalne dzieci. - Domagaliśmy się gwarancji dla wszystkich dzieci: pełnej opieki medycznej i bezpłatnej edukacji – wyliczała. - Domagaliśmy się przeciwdziałaniu ubóstwu energetycznemu. Chcieliśmy również, żeby nie było wykluczenia cyfrowego, aby ludzie w dużo większym stopniu mogli korzystać z internetu. Domagaliśmy się dużo ostrzejszych mechanizmów zwalczania zapobiegających unikania płacenia podatków, przeciwko takim rozwiązaniom była właśnie tamta, odrzucona rezolucja – kontynuowała Łybacka. - Ktoś trafnie powiedział, że była to rezolucja chroniąca duży biznes – dodała.

- Poza tym posłowie przyjęli rozwiązanie, w którym zobligowali producentów sprzętu do większą dbałość swoich produktów, ale co równie ważne będą musieli zadbać oto, aby ten sprzęt mógł być naprawiany. Nie może być takiej sytuacji, że psuje się nam ekranik w komórce, a tak naprawdę musimy kupić nową komórkę – oceniła Krystyna Łybacka. - Kolejnym przyjętym rozwiązaniem, jest te w którym wszystkie duże korporacje będą musiały upubliczniać wysokość swoich podatków, płaconych w poszczególnych krajach – podsumowała eurodeputowana SLD.                  Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.