Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD przeciwny wyburzeniu Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-06 w kategorii: Ludzie

Członkowie SLD w Pabianicach spotkali się dzisiaj przy Pomniku Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe, aby zabrać głos w sprawie nowelizacji ustawy o zakazie propagowania komunizmu.

Zebrani wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec zburzenia Pomnika, a także wypowiedzieli się krytycznie na temat dekomunizacji przeprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Jeśli PiS chce burzyć pomniki powstałe w PRL, to może analogicznie powinien także usunąć wszystkie osiedla bloków mieszkalnych, szkoły, przedszkola i szpitale wybudowane w tych latach? Skoro dziś PRL w całości należy potępić i zakwestionować, to jak można dzisiaj kształtować nową, pisowską rzeczywistość bazując na jego dorobku? – dopytywała Aleksandra Stasiak.

- To właśnie w PRL-u powstawały szkoły i wiele innych budynków użyteczności publicznej. Nie wszystko co powstało w okresie PRL-u jest złe – zaznaczył Marek Gryglewski, radny powiatu pabianickiego z SLD.

Na temat Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe wypowiedział się również miejski radny, Piotr Duraj  który opisał jego znaczenie.

Przez radnych została przygotowana mapa miasta, która przedstawia budynki użyteczności publicznej powstałe w okresie PRL.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.