Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zemke: Podpisanie memorandum dotyczące rakiet Patriot jest ryzykowne

dodano dwa tygodnie temu, 2017-07-10 w kategorii: Informacje

- Jeżeli jesteśmy w NATO to traktujmy te zobowiązania absolutnie poważnie, jeżeli w Sojuszu przyjęto, że każdy powinien wydawać 2% PKB na obronność, to my to róbmy dalej. Jednakże powinniśmy dyskutować, czy te bardzo duże pieniądze wydajemy dobrze – powiedział Janusz Zemke, eurodeputowany SLD w programie „Fakty po Faktach”.

- Czy to nie jest tak, że jeżeli Polska mówi, że kupimy na pewno w Stanach Zjednoczonych rakiety Patriot, to sprzedawca, wiedząc, że my musimy kupić sprzeda nam relatywnie drogo? – dopytywał Zemke.

- Uważam, że jest to ryzykowne i możemy ten sprzęt kupić znacznie drożej niż inne państwa – dodał.

Oglądaj całą rozmowę z eurodeputowanym Januszem Zemke, która rozpoczyna się w 20 minucie programu, kliknij tu.  

 Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.