Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Iwiński: Polska nie musi się zbroić

dodano dwa tygodnie temu, 2017-07-10 w kategorii: Informacje

- Wydajemy bardzo mało na naukę i badania, i na to trzeba przeznaczać więcej pieniędzy. Również na służbę zdrowia. Rosja nie zaatakuje żadnego z członków NATO, ani Stany Zjednoczone nie zaatakują Rosji - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Tadeusz Iwiński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 
Rozmowa dotyczyła wizyty i przemówienia prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie. - Pewnie nigdy Polska by nie była w stanie wyasygnować tyle, aby to opłacić - mówił o słowach Trumpa, które według niego były świetną reklamą Polski w świecie Iwiński. Dodał, że o tym, czy było to historyczne przemówienie, to będziemy mogli stwierdzić dopiero po latach.
 
Prof. Iwiński twierdzi, że fragment przemówienia Trumpa dotyczący Zachodu i cywilizacji był wygłoszony w konfrontacyjny sposób, a powinien dążyć do dialogu, prób porozumienia. - On nie ma prawdopodobnie doświadczonych ghostwriterów. Ta jego teza o cywilizacjach brzmiała bardzo źle - uważa Iwiński.
 
Oglądaj całą rozmowę z prof. Tadeuszem Iwińskim, kliknij tu


Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.