Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Wspólna lista opozycji doprowadzi do tego, że będzie nami rządził karzeł z grajkiem

dodano ponad tydzień temu, 2017-07-13 w kategorii: Informacje

A czy w wyborach parlamentarnych będzie potrzeba stworzenia wspólnej listy "wszyscy przeciw PiS"?

Są badania, które wykazują, że wspólna lista PO i Nowoczesnej daje mniej głosów niż oddzielny start tych formacji. Zjednoczenie sprawi, że PiS weźmie, powiedzmy, 35 procent, wspólna lista opozycji – jak na Węgrzech – zdobędzie 30 proc., a Kukiz – 10 i doprowadzimy do tego, że będzie nami rządził karzeł razem z grajkiem .

Władysław Frasyniuk zrobił się ostatnio aktywny. Może jeszcze namieszać na naszej scenie politycznej?

Trzymam za niego kciuki, niech idzie swoją drogą, niech gromadzi wokół siebie ludzi. Nie wiem, co z tego będzie, bo przeczytałem wypowiedz Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że Frasyniuk to jest postać komiksowa z okresu wakacyjnego... Szef PO chyba nie akceptuje legendy "Solidarności", ale to nie nasz problem. My robimy swoje, jesteśmy poważną partią – mówię to bez arogancji – która ma stabilne notowania powyżej progu wyborczego.

Czytaj cały wywiad z Włodzimierzem Czarzasty, przewodniczącym SLD do www.wsensie.pl, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.