Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Złożyliśmy podpisy pod rejestracją komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”

dodano ponad tydzień temu, 2017-07-13 w kategorii: Ludzie

Dzisiaj złożyliśmy podpisy pod rejestracją komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”.

Celem komitetu jest zebranie podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

Przedstawicielką SLD w komitecie jest prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska.

Do komitetu poza Sojuszem Lewicy Demokratycznej należą Inicjatywa Polska, Dziewuchy Dziewuchom, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacja Berlin Polska, Fundacja Feminoteka, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego, Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER, Fundacja Równość.info, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Marsz Godności, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Ruch Kobiet, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Stowarzyszenie Pro Femina, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem (zrzeszająca 92 organizacje i inicjatywy kobiece), Inicjatywa Feministyczna, Partia Razem, Partia Zieloni. Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  3 godziny temu

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  dzisiaj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.